Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi ditor, 7 gusht 2021

Download

Dashi
Sot mund të ndjeheni sikur ju mungon frymëzimi. Mos u dekurajoni! Filloni çfarëdo projekti në fjalë, edhe nëse mendimet tuaja janë diku tjetër. Gjatë rrjedhës së punës ju mund të shpërtheni dhe muza juaj do t’ju zbresë mbi supe.

Demi
Mund të ndiheni sikur po vraponi në disa drejtime njëherësh. Ju jeni aq të shpërndarë sa nuk ndiheni sikur po arrini ndonjë gjë të rëndësishme. Bëni gjithçka që ka nevojë për përkujdesje, në mënyrë që të mund të kaloni në gjëra më të mëdha.

Binjakët
Sot mund të frymëzoheni që të argëtoheni pak me pamjen tuaj. Ju mund të dëshironi të ndryshoni prerjen e flokëve ose të eksperimentoni me ngjyra ose stile të ndryshme veshjesh. Do të ndiheni më flirtues se zakonisht.

Gaforrja
Energjia e sotme ju bën të rimendoni të gjitha fushat e jetës suaj. Nëse nuk ndjeni se puna ju përmbush, ndoshta është koha për një ndryshim. Truku për ju do të jetë të kuptoni se çfarë është ajo që dëshironi të bëni. Ju keni shumë aftësish krijuese.

Luani
Ju jeni gati për ndryshime dramatike në jetën tuaj, por jo sepse jeni të pakënaqur me karrierën tuaj ose me jetën personale. Ju mund të gjeni përgjigjet që kërkoni përmes udhëtimeve. Sa i përket aspektit sentimental, sot mund të keni disa të reja.

Virgjëresha
Prisni të takoni një preson, i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në jetën tuaj, ndoshta në karrierën tuaj. Nëse jeni zhgënjyer nga mungesa e përparimit në punë, duhet të vazhdoni të punoni si zakonisht. Ju jeni në rrugën e duhur, edhe pse mund të dyshoni tani.

Peshorja
Nëse ndryshimet kryesore për mirë nuk kanë ndodhur ende, dijeni që do të ndodhin. Një promovim pritet të ndodhë dhe ka shumë të ngjarë të shoqërohet me shumë sukses. Festoni sonte me dikë të dashur për zemrën tuaj.

Akrepi
Mundësitë e reja janë pranë jush sot. Mbani sytë dhe veshët hapur, pasi këto mundësi mund t’ju vijnë nga një burim i pazakontë ose i papritur. Ju jeni gati për një ndryshim në jetën tuaj personale ose profesionale. Varet nga ju që të ndërmerrni hapat e nevojshme.

Shigjetari
Energjia astrale tregon se mund të fitoni para sot. Kini kujdes që t’i investoni këto para me mençuri dhe jo t’i shpenzoni të gjitha. Do të jeni më të lumtur të sakrifikoni kënaqësinë afatshkurtër për përfitime të ardhshme financiare.

Bricjapi
Mos kini frikë të merrni sfida të reja. Edhe nëse ndiheni të pasigurt për aftësitë tuaja, shfrytëzoni mundësinë për t’i testuar ato. Në aspektin sentimental, sot mund të kuptoni se nuk jeni në lidhjen që do të dëshironit.

Ujori
Më në fund filloni të ndiheni sikur po përparoni. Ju keni ndërmend të përfundoni disa projekte që kanë qenë prej kohësh të bllokuara. Prisni që të shpërbleheni për përpjekjet tuaja. Aftësitë tuaja janë të jashtëzakonshme. Ju mund të gëzoni një ndjenjë të vërtetë kënaqësie.

Peshqit
Kjo është një ditë pasionante, krijuese. Gjaku ju vlon dhe mendoni veç pasionin. Ftoni një mik të ngushtë për një shëtitje. Nëse nuk mund të keni intimitet fizik, kënaquni me afërsinë emocionale.

Related Posts

Leave a comment