Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Tronditet Barcelona, pas Messit një tjetër yll kërkon largimin nga skuadra

Download (4)

Sulmuesi i ri i Barcelonës, Sergio Kun Aguero, ka kërkuar largimin e tij nga Barcelona vetëm pak javë pas transferimit.

Kjo si pasojë se ndihet i tradhtuar nga klubi i Barcelonës, që i kishte premtuar se do të luante me patriotin e tij, Lionel Messi, shkruajnë mediat pranë klubit.

I sapo ardhur nga Manchester City këtë verë, argjentinasi i ka kërkuar agjentëve të tij të shohin mundësinë e pezullimit të kontratës 2-vjeçare që ka firmosur.

Një dalje e tillë nga klubi, do të fuste Barcelonën në krizë me dy sulmues të ikur. Pas transferimit të tij te Barcelona, argjentinasi Kun Aguero e quajti klubin “ekipi më i mirë në botë”, dhe tani kërkon largimin.

“Mendoj se bëra zgjedhjen e duhur, të vij këtu është një hap përpara në karrierën time,” tha Aguero në atë kohë.

E pabesueshme/ Kun Aguero kërkon largimin urgjent nga Barcelona: Klubi

 

Related Posts

Leave a comment