Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Turqia dhe situata e vështirë me zjarret, shihni si digjet një kodër e tërë për 30 minuta

640-0-610f221022f19

Shumë vende të Europës janë përfshirë nga zjarre masive të cilat po shkrumbojnë gjithçka. Një ndër vendet më të prekura është edhe Turqia e cila prej ditësh po lufton me zjarret në disa zona.

Në mediat turke është publikuar një video ku tregon zjarri djeg të gjithë kodrën për 30 minuta në qytetin turk të Milas.

Në Turqi raporohet me për dhjetëra hektarë tokë të djegur, 8 persona të vdekur si dhe qindra persona të evakuar. Ju ftojmë të shikoni videon e mëposhtme, ku tregon si digjet kodra për 30 minut

 

Leave a comment