Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Reagim ndaj kryetarit Basha/ Dorëqje masive drejtuesish të PD-së në Korçë

PD KORCE dorehiqen anetaret e kryesise

Pas dorëheqjes së kryetarit të Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano, si dhe anëtarëve të Kryesisë, sot ka ndodhur një tjetër dorëheqje masive drejtuesish të strukturave të kësaj partie.

Bëhet fjalë për 51 kryetarë dhe sekretarë të grupseksioneve të cilët  në shenjë pakënaqësie, më drejtimin e PD-së nga Lulzim Basha, për më tepër në mungesë të reflektimit prej tij, kanë vendosur të largohen nga partia. Aktin e tyre ata e kanë bërë publik pak më parë duke dhenë dhe arsyet që eshtynë ta ndërmarrin atë./ Arberianews.net

Related Posts

Leave a comment