Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe temperatura deri në 40 gradë, ky është parashikimi i motit

moti-pak-me-diel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18°C në 33°C, në zonat e ulëta nga 24°C në 39°C dhe në zonat bregdetare nga 26°C në 40°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 3-4 ballë.

Diell dhe temperatura deri në 40 gradë, ky është parashikimi

Related Posts

Leave a comment