Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

“Zjarrvënësit duhen ndëshkuar si terroristë”! Braçe: Nuk shuhet me uuuaaa mami…

-640-0-61123039490b5

Tuneli i Kalimashit është mbuluar nga tymi për shkak të zjarrit që ka përfshirë malin gjatë mbrëmjes së kaluar. Vatra e vogël e zjarrit mbi tunelin e Kalimashit nisi para 8 ditësh ndërsa mbrëmë mori përmasa aq të mëdha, sa ishte tepër e vështirë të vihej nën kontroll.

Në vendngjarje mbërritën forca të ushtrisë dhe të zjarrfikësve, ndërsa në ndihmë erdhën dhe forca nga Kosova për të bërë të mundur shuarjen e flakëve. Për këtë ka reaguar zv/kryeministri i Shqipërisë Erion Braçe i cili shkruan se:  dua ti falenderoj pa fund ekuipazhet e zjarrefikesve te KUKESIT (2), aeroportit te KUKESIT (1), aeroportit te TIRANES (1), bashkise se TIRANES (1), SHKODRES (1), Forces se Sigurise se KOSOVES (3), burrat e Forcave te Armatosura te SHQIPERISE, pilotet te cilet prej pre 6.30 te mengjesit po fluturojne ne KUKES mbi vatrat e zjarrit ne Kalimash e Majen e Runes!

Postimi:

PSE HABITENI?
ESHTE KRIM DHE TERROR!
ZJARR I VENE ME QELLIM E
ME DORE NJERIU ESHTE!
NUK SHUHET ME UUUUAAAA MAMI E
AS ME KENGE MLLEFI!
NJEREZ TE TJERE PO E SHUAJNE DHE
JANE 1 MILION FISH ME TE MIRE SE
KRIMINELET QE E NDEZEN DHE SEHIRXHINJTE NE FB, IG, TW!
Dua ti falenderoj pa fund ekuipazhet e zjarrefikesve te KUKESIT (2), aeroportit te KUKESIT (1), aeroportit te TIRANES (1), bashkise se TIRANES (1), SHKODRES (1), Forces se Sigurise se KOSOVES (3), burrat e Forcave te Armatosura te SHQIPERISE, pilotet te cilet prej pre 6.30 te mengjesit po fluturojne ne KUKES mbi vatrat e zjarrit ne Kalimash e Majen e Runes!
Natyrisht qe te gjithe bashke po ja dalin te shuajne zjarrin aty dhe kudo!
Por kjo eshte njera ane;
BETEJA NUK NIS TEK ZJARRI.
ESHTE TERRORIZEM DHE BETEJA ESHTE ME NDEZESIT E ZJARRIT;
DUHET TA BEJNE FORT, QARTE DHE ME TOLERANCE ZERO TE GJITHA AGJENSITE E SIGURISE NE VEND, POLICIA, ANTITERRORI, SHERBIMET INTELIGJENTE, PROKURORIA E GJYKATA!
Zjarrvenesit duhen NDESHKUAR si terroriste!
Ndaj nje apel kam per te gjithe:
ZJARRI NUK NDIZET VET;
RRI PRANE NJE PEME 24 ORE DHE SHIHE, NUK MERR ZJARR NGA DIELLI;
BASHKOHU ME BETEJEN KUNDER ZJARREVENESVE, NDALOJE E NESE NUK JA DEL NJOFTO POLICINE!
Mos bej sehir si digjet natyra jote,
mjedisi yt!
Ti nuk je politikan qe do destabilitetin edhe me zjarr e sta ben goja prej ditesh nje thirrje: MOS NDIZ ZJARR!
Ti je ai qe paguan ne fund!
Keta jo!! Vilat ne Lalez i kane ne rregull me fikese zjarri!

Related Posts

Leave a comment