Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Anëtari i këshillit godet me gotë uji kryebashkiakun

ou

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në bashkinë e Queintos, kryeqytetit të Ekuadorit. Kryebashkiaku i kryeqytetit, Jorge Yunda ka mbajtur një fjalim në nder të Ditës së Pavarësisë së vendit të tij dhe në një moment ai qëllohet me një gotë uji nga një anëtar i këshilli i quajtur Fernando Morales.

Ai e lagu më ujë dhe tentoi që ta gjuante duke i thënë i paturpshëm. Policia e shoqëroi atë jashtë dhomës ndërkohë që ai bërtiste “kini një mirësjellje, Quito nuk e meriton atë që po bëni. Ai duhet të japë dorëheqjen”.

 

Leave a comment