Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Iniesta prek me dedikimin e veçantë për Lionel Messin: Do të jetë e dhimbshme…

Iniesta-prek-me-dedikimin-e-vecante-per-Lionel-Messin-696x392

Pas transferimit që tashmë pritet të bëhet publik ditën e nesërme të Lionel Messit tek PSG dhe largimit të tij nga Barcelona, ka ardhur edhe reagimi i shumëpritur nga shoku i tij i ngushtë tek katalanasit.

“Do të jetë e dhimbshme ta shohësh atë me një fanellë tjetër”- u shpreh Andres Iniesta.

“Leo, pas kalimit të shume viteve si katalanas, përfaqëson Barcelonën. Unë nuk e di se çfarë ndodhi brenda, apo si shkoi, por klubi do të duhet të shërohet nga kjo goditje”- vazhdon më tej Iniesta.

Sakaq, ekzaminimet mjekësore të Lionel Messit kanë përfunduar. Kampioni argjentinas ka përfunduar me sukses të gjitha testet në klinikën Neuilly.

Related Posts

Leave a comment