Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Aktivizohet një vatër e re zjarri në vend

58788418_303

Një vatër e re zjarri është aktivizuar në fshatin Mbreshtan në Kolonjë.

Vatra aktivizuar që mbrëmjen e djeshme dhe po përhapet me shpejtësi.

Forcat zjarrfikëse ende nuk kanë shkuar në vendin e ngjarjes, për shkak të largësisë dhe terrenit të vështirë që ndodhet zona.

Aktualisht nuk dihet sipërfaqja e djegur në këtë zonë, por nga raportimet e deritanishme bëhet me dije se zjarri është shtrirë në një sipërfaqe të madhe.

Prej disa javësh vendi po përballet me vatra zjarri nga veriu në jug.

Related Posts

Leave a comment