Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Braktisi ekranin televiziv pas 25 vitesh, Ilva Tare zbulon angazhimin e saj të ri në SHBA

-800-0-61151ac12fc01

Gazetarja Ilva Tare pas zhvendosjes së saj në SHBA ka zbuluar detaje nga jeta e saj e re.

Në një postim në Twitter ajo bëri me dije se do të marrë pjesë në Samitin e rëndësishëm të demokratëve në SHBA.

“Samiti i Dhjetorit i Shtëpisë së Bardhë për bashkimin demokratik të vendeve, bazuar në vlerat e aksioneve dhe vlerat demokratike kundrejt modeleve autokratike dhe joliberale”, ka shkruar në Tëitter Ilva  Tare.

Kujtojmë se gazetarja Tare ka mbajtur postin e drejtoreshës së lajmeve në Euronews Albania, teksa i ka dhënë fund rrugëtimit të saj prej 25 vitesh, për t’u shpërngulur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me familjen, bashkëshortin Eduard Selami dhe dy fëmijët e tyre.

Leave a comment