Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

I fiksuar mes teorive konspirative dhe Iluminatit, 40-vjeçari vret fëmijët e tij: Kishin ADN-në e gjarprit

kolman-780x405

Matthew Taylor Coleman, një instruktor 40-vjeçar i shkollës së sërfit në Santa Barbara, është akuzuar për vrasjen e dy fëmijëve të tij të vegjël me një armë peshkimi me shtizë në Meksikë.

Matthew nga Santa Barbara, tha para autoriteteve se besonte se fëmijët e tij do të rriteshin si përbindësha, kështu që ai duhej t’i vriste, duke shtuar se ai ishte i fiksuar nga teoritë e komplotit dhe Illuminati.

Coleman u tha policëve se po merrte vizione dhe shenja se gruaja e tij kishte ADN gjarpër dhe e kishte kaluar atë tek fëmijët e tij.

Coleman u kap duke u përpjekur të hynte përsëri në SHBA në pikën hyrëse Ysidro pasi gruaja e tij njoftoi autoritetet për vendndodhjen e tij duke përdorur aplikacionin Find My iPhone.

40-vjeçari ishte larguar nga shtëpia me dy fëmijët e tij të shtunën dhe kishte vozitur dyqind kilometra nga Santa Barbara në Rosarito në Meksikë, ku i vrau ata herët në mëngjes.

Instruktori i sërfit u tha agjentëve federalë se ai përdori një armë peshkimi me shtizë për të goditur djalin e tij Kaleo, 2 vjeç dhe vajzën Roxy, 10 muajsh, në zemër dhe i hodhi në një fushë jashtë Rosarito, 60 milje në jug të San Diego.

Sipas deklaratave, kur ata nuk vdiqën, Coleman theri djalin e tij 17 dhe vajzën 12 herë të tjera, duke i prerë dorën.

Një ditë para vrasjes Coleman u largua nga shtëpia e tij në Santa Barbara me dy fëmijët e tij me një furgon Mercedes Sprinter. Ai i tha gruas së tij Abby Coleman se ata po shkonin në një kamp, ​​por nuk tha se ku.

Coleman nuk iu përgjigj asnjë thirrjeje apo mesazhi të gruas së tij të Shtunën.  Abby raportoi se burri dhe fëmijët e saj ishin zhdukur dhe se ishte e shqetësuar për mirëqenien e familjes së saj.

Coleman kishte kontrolluar veten dhe dy fëmijët e tij në Hotel City Express në Rosarito, ku ata qëndruan deri herët në mëngjes të hënën, kur ai i kontrolloi ata dhe i çoi në një fushë jashtë qytetit dhe i vrau.

Dokumentet e gjykatës gjithashtu vunë në dukje se Coleman mendoi se ai “po shpëtonte botën nga përbindëshat”.

Leave a comment