Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Unaza e Madhe/ Rama nxjerr pamjet: Përfundon nënkalimi në zonën e “Astirit”

mbikalimi

Ka përfunduar në lotin 2 ndërtimi i nënkalimit në zonën e Astirit. Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama në një status në rrjetin social “Facebook”, ku ka publikuar dhe një video nga punimet në Unazën e Madhe.

Më tej kreu i qeverisë bën me dije se është drejt përfundimit edhe Galeria numër 5 në unazën perëndimore, në nyjën e Sheshit Shqiponja.

“Kantieri i Unazës së Madhe i Tiranës, papushim në punë. Drejt përfundimit Galeria numër 5 në unazën perëndimore, në nyjën e Sheshit Shqiponja. Në lotin 2 ka përfunduar edhe ndërtimi i nënkalimit në zonën e Astirit dhe ndërtimi i rrugëve paralele”, shkruan Rama.

Kliko ketu per te pare videon:

Related Posts

Leave a comment