Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Puna, dashuria… ja çfarë parashikojnë yjet për sot

horoskopi-ditor

Dashi
Një zhvillim i papritur në zonën tuaj apo edhe një takim me një mik nëse është e mundur, mund të ndezë një romancë. Me energjinë astrale në lojë, ju keni shumë shanse sot për të hyrë në një botë me përmasa të reja dramatike. Eshtë bota e një tjetri që mendon në mënyra shumë të ndryshme nga e juaja.

Demi
Me energjinë qiellore të sotme, ekziston një ndryshim mjaft i madh midis dashurisë në korsinë e shpejtë dhe dashurisë në autostradë. Tani për tani, ekziston një dritare mundësie që mund të hapet mjaftueshëm për të parë një marrëdhënie të mrekullueshme, por do të mbyllet po aq shpejt nëse nuk e shfrytëzoni rastin.

Binjaket
Njerëzit që keni përreth mund t’ju shkaktojnë pak intimidim sot. Si rezultat, mund të jetë e vështirë për ju të ngriheni dhe të thoni atë të cilën besoni. Mos harroni se zëri juaj është po aq i rëndësishëm sa personi tjetër. Kjo nuk është koha për t’u zvogëluar në sfond.

Gaforrja
Lëvizni me guxim drejt ëndrrave tuaja sot. Ndjenja juaj e realitetit mund të mos jetë në harmoni të plotë me situatën aktuale, por mos u shqetësoni për këtë. E vetmja mënyrë që do të rriteni është nëse shkoni përtej mënyrës tuaj normale të ekzistencës.

Luani
Mos luftoni kundër valës së mbështetjes jokonvencionale që po krijohet në derën tuaj të pasme. Ka shumë energji potenciale në dispozicionin tuaj. E vetmja gjë që ju pengon ta përdorni atë është mendja juaj. Hapeni mendjen dhe lëreni të renë në jetën tuaj.

Virgjeresha
Sot është një ditë e madhe për ju. Lëreni anën tuaj të egër të shkëlqejë në aspektin profesional. Emocioni, paparashikueshmëria, pasiguria janë të gjitha fjalët që më vijnë në mendje në lidhje me energjinë e sotme planetare sa i përket dashurisë.

Peshorja
Përpjekja për t’i rezistuar një ndryshimi do ta bëjë punën tuaj më të vështirë për ju dhe njerëzit përreth jush. Ju mund të ndjeni energji elektrike në ajër.. Ka një sasi të madhe të energjisë krijuese në dispozicion për ju që është jashtëzakonisht e fuqishme.

Akrepi
Ju do të gëzoni një humor të mirë sot, kështu që drejtohuni drejt diçkaje në të cilën besoni. Me siguri do të ketë një element magjik që ju jo vetëm që duhet ta besoni, por edhe ta nxisni. Mrekullitë janë të mundshme nëse besoni. Kohët po ndryshojnë me shpejtësi.

Shigjetari
Nuk do të ndodhin shumë derisa të vendosni të hiqni dorë nga disa vese që kanë një efekt serioz në mirëqenien tuaj. Kuptoni që nëse ka disa gjëra që ju kontrollojnë, nuk keni kontroll të plotë mbi jetën tuaj. Pranoni që këto gjëra ekzistojnë në botën tuaj dhe kuptoni që ju mund të bashkëjetoni pa pasur nevojë t’i dorëzoheni fuqisë së tyre.

Bricjapi
Më në fund do të ndiheni sikur po i ktheni gjërat në rrugën e duhur. Çdo vonesë që keni ndier në ditët e fundit do të eliminohet. Motori juaj është me shpejtësi të lartë. Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të merrni disa lajme pozitive.

Ujori
Mundohuni të mos e tundni varkën shumë sot. Mbajeni fort këndvështrimin tuaj, por mos u ulni kur njerëzit e tjerë nuk i ndajnë pikëpamjet tuaja. Bota juaj imagjinare do të jetë aleati juaj më i afërt. Në aspektin profesional, gjasat janë që të merrni një ngritje në detyrë.

Peshqit
Kjo ditë sjell një sasi të jashtëzakonshme fuqie dhe mundësish në pragun tuaj. Zgjohuni herët dhe filloni të punoni. Idetë dhe njerëzit që kalojnë rrugën tuaj do të jenë burime të paçmueshme. Mbani një fletore në dorë gjatë gjithë kohës. Suksesi është afër.

Related Posts

Leave a comment