Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Rriten sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

auto_moti_me_diell_dhe_temperatura1564033818-600x360-1

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 25°C në 38°C dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 39°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Vazhdon rritja e temperaturave dhe moti me diell, ky është parashikimi

Related Posts

Leave a comment