Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Bllokohet shtetasja shqiptare në Kabul, Ministria e Jashtme e Shqipërisë: Po punohet për shpëtimin e saj

Kabul-1

Në Kabul të Afganistanit ndodhet edhe një shtetase shqiptare, e cila punon aty prej vitesh për llogari të një OJF-je ndërkombëtare.

Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Jashtem e Shqipërisë për Neës 24.

Ministria njofton se informacionin për shqiptaren e ka marrë pak orë më parë, pasi vajza nuk kishte deklaruar më parë pranë autoriteteve shqiptare që ishte në Afganistan.

Ajo ka dhënë alarmin nga Kabuli, pasi situata në Afganistan u tensionua dhe vendi ra në duart e talebanëve.

Siç thekson Ministria e Jashtme prej 24 orësh amerikanët po punojnë për të nxjerrë shqiptaren nga Afganistani.

Related Posts

Leave a comment