Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe temperatura deri në 39 gradë, ky është parashikimi i motit

09_05_2021_1741754_09_05_2021_1706419_motttiii

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20°C në 32°C, në zonat e ulëta nga 26°C në 38°C dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 39°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.
Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të rriten ku do të variojnë: në zonat malore nga 20°C në 34°C dhe në zonat e ulëta nga 22°C në 37°C.

Diell dhe temperatura deri në 39 gradë, ky është parashikimi

Related Posts

Leave a comment