Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Rikthehet i nxehti përvëlues, ja sa shkojnë temperaturat sot

moti-i-nxehte-780x439

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15°C në 31°C, në zonat e ulëta nga 21°C në 37°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 39°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Related Posts

Leave a comment