Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Rikthehen vranësirat dhe reshjet në disa zona, ulen temperaturat në të gjithë vendin

Download (5)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por në zonat malore priten edhe reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 28°C, në zonat e ulëta nga 22°C në 34°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 35°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Parashikimi i motit/ Rikthehen vranësirat dhe reshjet në disa zona,

Related Posts

Leave a comment