Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

I shpallur në kërkim për drogë nga Gjermania, përjshtohet nga detyra oficeri i SHÇBA

8BD564C1-D099-4965-8934-C81C7C35FF63

Sulejman Margjeka oficer i mbikëqyrjes pranë Shërbimve për Çështjen e Brendshmme dhe Ankesa  (SHÇBA) është përjashtuar nga kjo strukturë.

Bëhet me dije se Markgjeka po hetohet në lidhje me dekriminalizimin. Në vitin 2016 në plotësimin e deklaratës kundër ligjit të dekriminalizimit nuuk ka deklaruuar të dhëna të plotë, teksa dyshohet i dënuar për rejore kriminale në fushën e trafikut të drogës në Gjermani.

“Faxneës” raporton se Markgjeka në Gjermani kishte një tjetër mbiemër, Idrizaj. Markgjekaj apo Idrizaj në SHCBA kishte detyrën për të hetuar policët që shkelin ligjin, ndërsa vetë ishte i dënuar për trafik droge.

Nuk ka ende një njoftim zyrtar në lidhje me këtë lajm, por burime për media bëjnë me dije se ai u përjashtua nga shërbimi pas informacioneve të mbërritura nga policia gjermane e cila konfirmoi që e kishte nën hetim madje kishte lëshuar edhe një urdhër-ndalimi.

Related Posts

Leave a comment