Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kur do të rikthehen reshjet e shiut? Mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër, në gjithë vendin

874c7f82baeac224d77f96f197a8b4b2_L

Për këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Në këtë mënyrë, ata të cilët kanë planifikuar për këtë të Shtunë e të Diel, moti do i favorizojë duke qenë i kthjellët në të gjithë territorin e vranësira të pakta kalimtare.

Gjithashtu priten edhe temperatura të ngrohta sidomos ato të mesditës, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Megjithatë, në orët e vona të mbrëmjes të ditës së Diel mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme. Në këtë mënyrë dita e Hënë do të ketë mot me vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme me intensitet kryesisht mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Në zonën e veriperëndimit dhe atë të jugut reshjet e shiut në periudha kohore të caktuara pritet të jenë me intensitet të lartë.

Era përgjatë këtyre ditëve do të fryjë nga kuadrati i jugut me një shpejtësi mesatare 3-10m/s dhe nga orët e mesditës të ditës së Diel deri në orët e mesditës të ditës së Hënë fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në 15-20m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

146229074_1111051522667519_1287910773967251781_o.jpg
146867465_1111051586000846_7340448918987607314_o.jpg
146605558_1111051632667508_9182978852565444206_o.jpg

Related Posts

Leave a comment