Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Vazhdon rritja e temperaturave, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 18°C në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 29°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Vazhdon rritja e temperaturave dhe moti me diell, ky është parashikimi

Related Posts

Leave a comment