Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Greqia nuk gjen qetësi, “zgjohet” nga një tërmet i frikshëm

termet-greqi

GREQI – Një tërmet i shkallës rihter 6.1 ballë, u regjistrua këtë mëngjes në hapësirën detare mes ishullit të Rodosit dhe Karpathos në Egjeun lindor.

Lëkundja ishte shumë e fortë, por deri tani nuk njoftohen dëme. Në zonë po dërgohen ekipe shpëtimi për të parë nga afër situatën.

Në të njëjtën zonë gjeografike, pak ditë më parë, pati lëkundje me shkallë intesiteti 6.3 ballë rihter. Për tërmetin e mëngjesit të sotëm Sizmiologët besojnë se është një termet pasues i tërmetit që u regjistrua në Kretë, me magnitudë 6.3.

Greqia nuk gjen qetësi, "zgjohet" nga një tërmet i

Related Posts

Leave a comment