Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Dalin detajet, zbardhet si u dhunua kryetari i bashkisë në Vlorë nga biznesmeni i njohur

-800-0-6171373d99445

Detaje të reja kanë dalë në dritë për dhunimin e kryebashkiakut të Selenicës, nga një 57-vjeçar.

Mësohet se Pëllumb Binaj është goditur nga një 57-vjeçar pas një debati për linjën e furgonave Vlorë- Sevaster.

Sipas burimeve, 57-vjeçari P.Bonaj ka marrë lejen nga Bashkia e Selenicës për ushtrimin e aktivitetit të linjës së transportit.

Por bashkia ia ka dhënë një subjekti tjetër dhe jo Bonajt.

Pas kësaj, dy personat, kryebashkiaku 66-vjeçar dhe biznesmeni janë takuar në Vlorë për të sqaruar ngjarjen, teksa Bonaj ka kërkuar llogari për dhënien e lejes.

Më pas ai është irrituar dhe e ka goditur në debat e sipër.

Related Posts

Leave a comment