Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Incidentet në ndeshjen me Poloninë, FIFA dënon Shqipërinë

00185a93-1600-752x440

FIFA ka denuar Shqiperine per incidentet e ndodhura ne 12 tetor ne stadiumin “Air Albania” kunder Polonise.

Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e djeshme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, qe ndëshkon FSHF-në me një gjobë prej 150 mijë frangash.

Po ashtu FIFA  detyron Shqiperine që të luajë ndeshjen e fundit eliminatore kunder Andores, për Kampionatin Botëror “Katar 2022” pa praninë e tifozëve.

 

FSHF shpreh keqardhjen për këtë vendim të marrë dhe do të ndërmarë të gjithë masat e nevojshme që situata të tilla, të shkaktuara nga disa individë, mos të ndodhin më në të ardhmen dhe të mos dëmtojnë Kombëtaren tonë në paraqitjen e tyre ndërkombëtare.Federata do të vlerësojë mundësitë për ankimimin e vendimit brenda afateve të parashikuara., reagon FSHF.

 

Ne minuten e 789 te duelit ndaj Polonise, pasi miqte shenuan gol, disa tifoze hodhen bidona plastike kunder lojtareve polak, cka beri qe gjyqtari francez Turpin te pezullonte sfiden per gati 20 minuta, derisa gjithcka u qetesua.

Per fat te keq FIFA ka toleruar sjelljen skandaloze te tifozeve polak te cilet ishin shkaktare te disa incidenteve ne tribunen ku ishin vendosur.

Related Posts

Leave a comment

Incidentet në ndeshjen me Poloninë, FIFA dënon Shqipërinë

00185a93-1600-752x440

FIFA ka denuar Shqiperine per incidentet e ndodhura ne 12 tetor ne stadiumin “Air Albania” kunder Polonise.

Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e djeshme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, qe ndëshkon FSHF-në me një gjobë prej 150 mijë frangash.

Po ashtu FIFA  detyron Shqiperine që të luajë ndeshjen e fundit eliminatore kunder Andores, për Kampionatin Botëror “Katar 2022” pa praninë e tifozëve.

 

FSHF shpreh keqardhjen për këtë vendim të marrë dhe do të ndërmarë të gjithë masat e nevojshme që situata të tilla, të shkaktuara nga disa individë, mos të ndodhin më në të ardhmen dhe të mos dëmtojnë Kombëtaren tonë në paraqitjen e tyre ndërkombëtare.Federata do të vlerësojë mundësitë për ankimimin e vendimit brenda afateve të parashikuara., reagon FSHF.

 

Ne minuten e 789 te duelit ndaj Polonise, pasi miqte shenuan gol, disa tifoze hodhen bidona plastike kunder lojtareve polak, cka beri qe gjyqtari francez Turpin te pezullonte sfiden per gati 20 minuta, derisa gjithcka u qetesua.

Per fat te keq FIFA ka toleruar sjelljen skandaloze te tifozeve polak te cilet ishin shkaktare te disa incidenteve ne tribunen ku ishin vendosur.

Related Posts

Leave a comment