Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Moti sot, ja si pritet të jetë

mot-me-shi

Reshjet më të bollshme kanë rënë gjatë natës, ndërsa paraditja mbetet me vranësira e reshje më të pakta dhe të përkohshme.

Në pjesën e dytë të ditës, reshjet do të lokalizohen në zonat lindore dhe skajin jugor të vendit.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në të dy vlerat ditore duke i luhatur ato nga 4 në 22°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare me drejtim veriperëndimor ndërsa në brigjet detare do të aktivizohet dallgëzim nga 3 në 4 ballë.

Related Posts

Leave a comment