Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Priten reshje dhe vranësira, ulen temperaturat

-640-0-75930d1e144c57f4b37ff6ca37cc8d4c

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, gjatë ditës së sotme priten reshje të dobëta në qarqet Fier, Berat, Korçë, Vlorë, Gjirokastër ndërsa në qarqet e tjera të vendit moti është i kthjellët.

Sa i përket temperaturave, në bregdet do të variojnë: 13 / 20 °C; në vendet e ulëta: 11 / 22 °C; ndërsa në vendet malore: 2 / 12 °C. Ndërsa era pritet të fryjë e lehtë.

Related Posts

Leave a comment