Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi ditor, 26 tetor 2021

horoskopi-2-1

Dashi
Një letër apo telefonatë pasionante mund të vijë nga një mik i ngushtë ose një partner romantik. Tregohuni i sjellshëm! Nëse keni menduar të shkruani, kjo është dita. Imagjinata juaj po fluturon nga kreativiteti. Lërini fjalët të rrjedhin dhe mos u kapni shumë me gramatikën dhe strukturën tani.

Demi
Mund të keni një talent artistik që nuk e keni shfrytëzuar ende. Sot mund të ndodhin ngjarje që ju bëjnë të dëshironi të provoni gjëra të reja. Kjo është një kohë e mirë, pasi frymëzimi juaj është i lartë. Mos e gjykoni veten shumë ashpër nëse përpjekjet tuaja nuk përputhen plotësisht me pritjet tuaja.

Binjakët
Anëtarët e familjes mund të dëshirojnë të bëjnë ndryshime në shtëpinë tuaj, të tilla si rimodelimi, ridekorimi ose mobilimi, por mund të ketë mosmarrëveshje rreth ndryshimeve të nevojshme. Të gjithë do të kenë një ide të ndryshme. Kjo nuk është një ditë e mirë për të bërë plane të tilla.

Gaforrja
Keq komunikimi me një partner romantik mund t’ju bëjë që të shkruani ose lexoni poezi dashurie ose një histori të një lloji tjetër. Është më e rëndësishme që të pastroni keqkuptimin me personin e veçantë në jetën tuaj. Mos lejoni që pasiguria juaj t’ju pushtojë.

Luani
Një mik apo grup i ngushtë me të cilin jeni lidhur mund të ketë probleme me paratë. Mund t’ju kërkohet të ndihmoni, por kini kujdes. Është e dyshimtë që personi ose organizata do të jetë në gjendje t’jua kthejë ato. Një synim për të cilin keni punuar mund të ngecë. Merrni një ditë pushim dhe më pas rregulloni gjithçka.

Virgjeresha

Ju pëlqejnë njerëzit që ju rrethojnë, por ndonjëherë mund të jeni shumë kritik. Sot mund ta keni të vështirë të integroheni në një grup. Dinamika e grupit mund të mos ju tërheqë. Gjithçka që dëshironi të bëni është të shkëputeni. Përpiquni të gjeni vendin tuaj në grup.

Peshorja
Konfuzioni rreth çështjeve metafizike ose shpirtërore mund t’ju bëjë të kërkoni qartësi përmes hulumtimit. Biseda me miqtë mund të jetë e dobishme, por është e rëndësishme të mbani mend se ata mund të jenë aq të hutuar sa ju. Diskutimet dhe teknologjia interesante do të bëjnë ndryshimin.

Akrepi
Një lloj i ri lidhjeje mund të krijohet me dikë që e konsideroni mik. Ndoshta zbuloni një interes të ndërsjellë ose papritmas shihni mikun tuaj në një sfond të ri. Kjo mund të jetë e bukur, por përpara se të ndërmerrni ndonjë angazhim, përpiquni ta njihni pak më mirë personin. Ju mund të mos e shihni atë në mënyrë objektive.

Shigjetari
Diçka e rëndësishme për ju po ndryshon. Mund të jetë një karrierë ose një marrëdhënie romantike. Konfuzioni mund të mbizotërojë në mendimet tuaja sot. Ju nuk jeni të kënaqur me një të ardhme të pasigurt. Ju duhet ta mendoni shumë këtë përpara se të merrni një vendim.

Bricjapi
Një siklet fizik mund t’ju bëjë të ndiheni jo mirë. Me shumë mundësi nuk jeni vërtet i sëmurë. Jeni të lodhur dhe të stresuar, por mund t’ia dilni mbanë gjatë ditës. Zhgënjimi me dikë që e keni admiruar mund të jetë gjithashtu në mendjen tuaj.

Ujori
Një takim romantik i shumëpritur mund të anulohet ose të jetë më pak shpërblyes nga sa kishit shpresuar. Dyshimet për të ardhmen e kësaj marrëdhënieje mund të lindin. Kjo nuk është dita për të marrë ndonjë vendim përfundimtar për çështje serioze. Prisni disa ditë derisa të ndiheni pak më të sigurt dhe më pas vendosni.

Peshqit
Një vizitor në shtëpinë tuaj mund të sjellë informacion jo të besueshëm. Mos e merrni me vlerë nominale çfarëdo që thotë ky person. Sa i përket romancës, pasionet tuaja janë të larta dhe nevoja juaj për intimitet është e njëjtë. Nuk ka gjasa që sot të keni ndonjë takim vërtet romantik, të paktën të kënaqshëm.

Related Posts

Leave a comment