Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

“35 mijë euro për kokën e tij”/ Kërcënohet Albin Kurti, forca të shumta sigurie para shtëpisë së tij

albin-kurti

Kërcënohet kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu i cili ka konfirmuar për mediat në Kosovë, se ndaj Kurtit kanë ardhur kërcënime. Ndërkohë pranë banesës së Kurtit, kanë shkuar forca të shumta policore të cilët po rrinë në gatishmëri për çdo situatë.

“Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë” tha Kryeziu.

Lajmi për kërcënimin me jetë të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, bëri që policia të ngrihej në këmbë dhe të merrte masa për sigurinë e tij, madje forca të shumta të rendit qëndruan pranë shtëpisë së tij.

Mediat kosovare raportojnë se kërcënimi është bërë nëpërmjet rrjeteve sociale nga një person me profil fake.

Personi në fjalë ka ofruar një shpërblim prej 35 mijë eurosh për atë që vret Albin Kurtin.“35000 euro shpërblim kush e vret Albin Kurtin, këtë mashtrues dhe zhvatës të shtetit, këtë mastrapaz dhe ordiner, këtë të poshtër dhe t’paftyrë, këte hajn dhe kriminel”- ka shkruar ai në Facebook.

Related Posts

Leave a comment