Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Moti i keq/ Katania nuk gjen qetësi: Cikloni po shndërrohet në uragan

imagge

Sipas parashikimeve të ekspertëve, do të arrijë kulmin të premten në zonën tashmë të prekur të Katanias dhe më pas do të zhvendoset në Kalabria.

Alarmi i ri i motit në Siçili. Cikloni që goditi provincën e Katanias duke shkaktuar dy të vdekur dhe një person ende të zhdukur, si dhe dëme të konsiderueshme ende të paqarta, po kthehet në një uragan .

Sipas parashikimeve të ekspertëve, ai pritet të arrijë kulmin të premten  në zonën e Catania-s dhe më pas do të zhvendoset me shpejtësi në Kalabri.

Në të gjithë zonën, alarmi është më i lartë:këtë të enjte shkollat ​​dhe të gjitha zyrat publike mbeten të mbyllura. Por ajo që është shqetësuese mbi të gjitha është e premtja, ku buletini i Mbrojtjes Civile tregon alarmin e kuq.

Related Posts

Leave a comment