Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Temperatura deri në 23 gradë, parashikimi i motit për ditën e sotme

auto_auto_auto_08moti_kosove159954571516168298541626069759

Zhvillimi i një qendre të presionit të larte atmosferike mbi brigjet e Adriatikut, do të sjelle mbizotërim të kthjellimeve gjatë gjithë ditës në zonat bregdetare. Sipas MeteoAlb, zonat e ulëta dhe zona malore do të kenë herë pas here kalime të pakta vranësirash, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat e thella ne Verilindje të territorit Shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehte në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Juglindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim te ulët.

Related Posts

Leave a comment