Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Java nis me shtim vranësirash dhe rikthim të reshjeve, parashikimi i motit për sot

-640-0-617f93b3bd03b

Dita e sotme në vendin tonë do të mbizotërohet nga alterime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin. Ndërsa mbrëmja pritet të rikthejë reshjet.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 12°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 22°C.

Era do të fryjë në drejtim Lindor-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Related Posts

Leave a comment