Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Milan i pathyeshëm, mposht edhe Romën dhe rigjen kreun

FB_IMG_1635713363644-752x440

Milan mbetet i pathyeshem ne 11 jave te kampionatit italian.

Kuqezinjte munden Romen 2 me 1 ne “Olimpico” dhe ndajne kreun e Serie A bashke me Napolin me 31 pikë.

Një fitore e bukur e kuqezinjve ne kryeqytet ndonese e kompromentuar disi ne fund.

Skuadra e Piolit shenoi me Ibrahimovic ne pjesen e pare dhe Kessie ne fillimin e pjeses se dyte nga pika e bardhe e penalltise.

Kartoni i kuq i Teo Hernandez ne minuten e 66 i prishi jo pak pune skuadres mike ndonese kuqezinjte u mbrojten shume mire.

Ne minuten e 3 shtese rihapi sfiden El Sharaui mirepo Milan ia doli te ruaje fitoren.

Rezultat qe e con ne derbin ndaj Interit javen e ardhshme shume te qete.

Ndersa Roma tani eshte 12 pike larg kreut.

Related Posts

Leave a comment