Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Sergio Aguero merr lajmin e keq pas 3 ditësh në spital

-640-0-618102719b735

Sergio Aguero-s i është thënë të pushojë për tre muaj për shkak të një problemi në zemër.

Në një deklaratë të klubit të Barcelonës thuhet: “Lojtari i është nënshtruar një procesi diagnostikues dhe terapeutik nga doktori Josep Brugada dhe do të jetë jashtë fushës gjatë tre muajve të ardhshëm pasi të vlerësohet efektiviteti i trajtimit”.

33-vjeçari kaloi të dielën dhe të hënën në spital në Barcelonë, ndërsa u kryen teste të shumta kardiake.

Një diagnozë paraprake sugjeroi se ai vuante nga aritmia e zemrës. Ish-sulmuesi i Manchester City-t kërkoi të zëvendësohej pas 40 minutave gjatë barazimit të Barcelonës me Alaves të shtunën mbrëma, duke u ankuar për shqetësime në gjoks.

Të hënën mbrëma, sulmuesi shkroi në Twitter: “Jam mirë dhe në humor të mirë për të përballuar procesin e rikuperimit. Dua t’i falënderoj të gjithë për kaq shumë mesazhe mbështetjeje dhe dashurie që e bëjnë zemrën time më të fortë sot.’

Ishte ndeshja e parë në Camp Nou për argjentinasin që nga transferimi i tij në verë.

Leave a comment