Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kthjellime gjatë ditës, por mos harroni çadrën

auto_18moti_shqiperi1597734172

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hareshme mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat Jugore. Sipas MeteoAlb në Veri të territorit vranësirat pësojnë zhvillim të përkohshme, duke sjell në këto zona momente më shira afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në vlerat minimale por rriten në vlerat maksimale duke u luhatur nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke sjell në det dallgëzim 5 ballë.

Related Posts

Leave a comment