Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Fëmijët po flinin, rrëfehet shqiptari që mbyti gruan në Greqi: Donte të divorcohej

peripoliko-astynomia-re-960x640-1-752x440

Autoritetet greke po hetojnë krimin e ndodhin mbrëmjen e së dielës, ku një 40-vjeçar shqiptar vrau bashkëshorten e tij. Mësohet se autori nuk ishte person me precedent penal, si dhe 36-vjeçarja nuk e kishte denoncuar asnjëherë bashkëshortin e saj për dhunë në familje.

 

Ndërsa fëmijët e tyre të mitur, 8 dhe 10 vjeç po flinin në dhomën tjetër, çifti po konfliktoheshin me njërit-tjetrin, debat që përfundoi në një tragjedi.

 

Debati ka agravuar dhe 40-vjeçari ka mbytur me duar 36-vjeçaren. Pas krimit, ai telefonoi më pas policinë, duke treguar gjithçka kishte ndodhur.

 

Kur efetkivët mbërritën në shtëpi, e gjetën gruan të pa shenja jete në shtrat, pranë së cilës qëndronte i ulur bashkëshorti, autori i vrasjes.

 

Dyshohet se shkak i konfliktit ka kërkesa e 36-vjeçares për t’u divorcuar.

Related Posts

Leave a comment