Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Shpërthim zjarri në një ndërtesë, rreth 27 të vdekur

zeee-752x440

Rreth 27 persona kanë humbur jetën në qytetin japonez të Osakas, si pasojë e një zjarri që përfshiu një klinikë psikiatrike., ndërsa rreth 28 persona raportohet të jenë lënduar.

Dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht nga një burrë i moshuar.

Klinika ishte vendosur në katin e katërt të një ndërtese tetëkatëshe, në të cilën ndodhen gjithashtu disa klasa të gjuhës angleze, si dhe kompani të tjera.

Rreth 70 mjete zjarrfikëse u angazhuan për të shuar zjarrin, i cili u vu nën kontroll brenda gjysmë ore.

Related Posts

Leave a comment