Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Moti sot i kthjellët, por shumë ftohtë

moti_1525936997-6047602

Sot vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme por më të ftohta.

Moti parashikohet kryesiht i kthjellët e vranësira te pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veri me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek e hera herës në bredget fitoi shpejtësi deri në 12m/sek  duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -6 deri 4°C , në zona e ulëta -4 deri 10 grade, në zona bregdetare 0 deri 11°C.

Rajoni i Ballkanit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme por të ftohta. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore të rajonit.

I gjithë kontinetit Europian pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të qendrueshme por të ftohta. Moti parashikohet kryesiht i kthjellët dhe vranesura të pakta kalimatre por temperatura të ulëta këto më të ndejshme në orët e menëgjesit.

Related Posts

Leave a comment