Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Vranësira dhe reshje shiu në formën e rrebesheve, mësoni si do jetë moti këtë fundjave

F7BA0E00-0519-44A7-9FE9-A710DA6F96DA

Këtë fundjavë si dhe ditën e hënë në Mesdhe do të ketë ndikim të motit të paqendrueshëm. Kështu moti përgjithësisht do të jetë i vranët dhe me reshje shiu të cilat do të aktivizohen herëpashere, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Ditën e diel e deri të hënën në mesditë reshjet do të jenë në formën e rrebesheve me rrufe kryesisht në veriperëndim të territorit. Reshjet e dobta të borës do të prekin alpet.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e hera herës mesatare. Përkohësisht në momentet me shtrëngata e vrullshme. Era e ngrohtë do të sjellë rritje të temperaturave si dhe shkrirje graduale të dëborës. Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë.

Related Posts

Leave a comment