Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Ulen temperaturat, si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme

moti-1

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 11°C, në zonat e ulëta nga 06°C në 17°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 18°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01°C në 09°C dhe në zonat e ulëta nga 04°C në 12°C.

Related Posts

Leave a comment