Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Temperatura deri në 20 gradë Celsius/ Ky është parashikimi i motit për sot

ttt

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot me diell dhe të ngrohtë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 07°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 20°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Juglindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01°C në 10°C dhe në zonat e ulëta nga 04°C në 13°C.

 

Related Posts

Leave a comment