Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe temperatura deri në 20 gradë, njihuni me parashikimin e motit

moti-780x405

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot me diell. Në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 06°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 20°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Juglindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 00°C në 08°C dhe në zonat e ulëta nga 03°C në 11°C.

Related Posts

Leave a comment