Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Mbërrin i ftohti polar, ulen ndjeshëm temperaturat

motiii

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku variojnë: në zonat malore, nga -5°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 03°C në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 12°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Related Posts

Leave a comment