Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

2AE2BF02-EA56-4967-B2F8-C37D8E56046D

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 04°C në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Related Posts

Leave a comment