Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

E trishtë! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar

-640-0-61e42e57551fd

Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar Demir Gjergji.

Lajmin e ka bërë me dije djali i tij përmes një postimi në rrjetet sociale. “Shokë dhe miq të babait tim, DEMIR GJERGJI, me dhimbje të madhe ju njoftoj se babai ndërroi jetë”, shkruan ai.

Gjergji ka qenë drejtues i emisioneve të suksesshme në Radio Tirana, si  “Fjala si fillim, Fjala si flijim” dhe “Vatër shqiptare”.

Ai është nderuar me shumë çmime vlerësuese për krijimtarinë në poezi e prozë dhe me Medaljen “Naim Frashëri” të Klasit të Dytë (1988) për kontributin e tij në gazetari.

E trishtë! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar

E trishtë! Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar

Leave a comment