Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Erdogan në Tiranë/ Rama ndan pamjet, pritet me ceremoni zyrtare dhe përqafime nga kryeministri (Video)

-640-0-61e53a2ba3412

Ka mbërritur në Rinas avioni i Presidentit turk Erdogan në Rinas. Mësohet se avioni është ulur rreth orës 10:30 në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”, ndërsa kryeministri Edi Rama është duke pritur Presidentin turk. Kjo vizitë përkon me 554-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skëndërbeu.

Më pas nga Rinasi, Erdogan do të udhëtojë drejt Laçit, në kompleksin e apartamenteve që janë ndërtuar falë donacioneve të qeverisë së tij për familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntor. Erdogan do të përurojë 524 apartamente të reja të banimit.

Related Posts

Leave a comment