Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell por ftohtë, njihuni me parashikimin e motit për sot

thumb_1514_650_365_0_0_crop

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 03°C në 13°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -04°C në 02°C dhe në zonat e ulëta nga -01°C në 04°C.

Related Posts

Leave a comment