Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Dy tërmete të njëpasnjëshme tronditën këtë shtet, 22 viktima dhe 700 shtëpi të shkatërruara

-800-0-61e6738aa3124

22 persona kanë humbur jetën pas dy tërmeteve të njëpasnjëshme në Afganistan.

Sipas të dhënave nga Shoqëria Gjeologjike e SHBA (USGS), tërmetet me magnitudë 4.9 dhe 5.3 kanë prekur provincën veriperëndimore të Badghis, ku shkaktuan shembje shtëpish dhe ndërtesash.

Related Posts

Leave a comment