Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell por ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

F667DE4B-5BF3-4C64-B5A8-60754BEA6DC8

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë një mot të qëndrueshëm dhe pa reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga -6°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 01°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 03°C në 13°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë i ulët.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -06°C në 01°C dhe në zonat e ulëta nga -03°C në 03°C.

Related Posts

Leave a comment