Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Pamje dramatike/ IKMT shkon t’iu shembë banesat, djali hipën në çati dhe bën thirrjet rrëqethëse

banesa-1-750x375-1

Një nga banorët e lagjes ‘5 maj’ ka hypur në çatinë e banesës së tij në formë rezistence që të pengojë shembjen e shtëpisë, ndërsa një tjetër në ballkon.

Mësohet se brenda banesës ndodhen dhe familjarët e tjerë, ndërsa IKMT-ja ka nisur shembjen.

Forca të shumta të policisë vijojnë të jenë në zonë duke monitoruar, banesa e dytë po shembet nga 3 shtëpi që ishin planifikuar për 19 janarin.

Leave a comment