Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Tentoi të vrasë një person në dhomën e hotelit/ Arrestohet në Tiranë, 26-vjeçari i shpallur në kërkim

1642502560_policiatirane-752x440

Policia e Tiranës ka arrestuar një 26 vjeçar të shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me burg nga gjykata e Durrësit për vrasje me dashje të mbetur në tentativë.

Në pranga u vu shtetasi Markelijan Beqiri i cili dyshohet se më datë 09.12.2021, në ambientet e një hoteli në autostradën Durrës-Tiranë, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin A. S., i cili mbeti i plagosur. Menjëherë pas ngjarjes, shtetasi M. B. është larguar nga vendi i ngjarjes.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurisë “Arrest në burg”, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë, “Moskallëzimi i krimit”, “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Related Posts

Leave a comment